Ramazanda gıda işletmelerine sıkı denetim

Ramazan ayı ile birlikte gıda denetimlerini artıracak olan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şubesi ekipleri özellikle bu dönemde tüketimi artan tatlı, ekmek, unlu mamuller, et ve süt ürünlerine yönelik işletmelerin denetimlerini yoğunlaştırdı.

Ramazanda gıda işletmelerine sıkı denetim
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gıda ve Yem Şubesi Müdürü Cemal Çetinkaya ve ekibi ile birlikte denetime çıkan İl Müdürü Karahan; “Ramazanla birlikte beslenme alışkanlıklarında oluşan değişiklikler göz önünde bulundurularak tüketimi artacak, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, unlu mamuller, tatlı gibi gıda ürünlerini üreten ve satan işletmelerin kontrollerine ağırlık vereceğiz.

Başta gıda satış yerleri olmak üzere gıda işletmelerinde oluşacak olumsuzlukları en aza indirmek için, sosyal mesafenin korunması, çalışan personelin maske takması, mekâna kısıtlı sayıda müşteri alınması, hiyen için dezenfektan kullanılması, maske takmayan müşterilerin içeriye alınmaması yönünde her türlü tedbirlerin alınması için işletmeler bilgilendirilecektir.

Denetimler esnasında “Ramazan Paketi” adı altına birçok gıdanın bir arada yer aldığı paketlerin son tüketim tarihi ve etiket bilgileri kontrol edilecek, gerekli durumda analiz edilmek için ürünlerden numune alınacaktır” dedi.