Son dakika... Konya'da korkutan deprem

AFAD: Konya'nın Kulu ilçesinde saat 07.58'de 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Son dakika... Konya'da korkutan deprem
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AFAD’dan yapılan açıklamada, saat 07.58’de 13.57 kilometre derinlikte 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kulu ilçesi ve çevresinde hissedilen depremle ilgili şu ana kadar olumsuz bir ihbar gelmediği öğrenildi. Vatandaşlar ise sarsıntıyı hissettiklerini belirtti.

KONYA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Konya Valiliğinden depremle ilgili yapılan açıklama ise, "İlimiz Kulu ilçesinde saat 07.58 sıralarında 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup, herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmamıştır. Saha taraması devam etmektedir. Depremi hisseden hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verildi.

BAKAN YERLİKAYA: "AN İTİBARİ İLE OLUMSUZ BİR DURUM YOKTUR"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından açıklamada, "Konya İli Kulu ilçesinde saat 07.58’de 4.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına devam etmektedir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

BAKAN KOCA: "HERHANGİ BİR OLUMSUZ ÇAĞRI BİLDİRİLMEMİŞTİR"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Memleketim Konya Kulu’da 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup, ekiplerimize herhangi bir olumsuz çağrı bildirilmemiştir." paylaşımında bulundu